Zwrot podatku z Holandii.

Pracowałeś w Holandii?

skorzystaj z najlepszej oferty na rozliczenie i zwrot podatku

Rozliczenie podatku w Holandii

Masz prawo ubiegać się o zwrot podatku z Holandii. 1 marca 2023 Twoja deklaracja podatkowa będzie już gotowa do uzupełnienia na stronie Belastingdienst.  Z pomocą naszej firmy szybko i bezpiecznie złożysz swoje zeznanie podatkowe w holenderskim Urzędzie Skarbowym — Belastingdienst. 
Pamiętaj również, jeżeli jesteś polskim rezydentem podatkowym dochody z Holandii / Niderlandów zawsze należy wykazać w polskim PIT. Nie ma znaczenia czy ubiegasz się o zwrot podatku w Holandii czy nie.

Dochody z Holandii deklarujesz w Polskim Urzędzie Skarbowym na formularzu PIT 36/ZG. Możesz w wygodny sposób złożyć swoją polską deklarację podatkową, korzystając z naszego formularza on-line.

Poniżej znajdziesz link do bezpiecznego formularza on-line.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby ubiegać się o zwrot podatku z Holandii?

  • Jaaropgaaf lub Jaaropgave to dokumenty, które zobowiązany jest wydać Ci  każdy holenderski pracodawca po zakończeniu roku podatkowego. Jeśli miałeś/łaś więcej niż jednego pracodawcę, to musisz uzyskać Jaropgaaf  lub Jaaropgave od każdego z nich.
  • Po złożeniu PIT 36/ZG w polskim Urzędzie Skarbowym złóż wniosek o zaświadczenie o dochodach za rozliczany rok podatkowy. Zaświadczenie możesz pobrać z linku poniżej.
    Zaświadczenie jest potrzebne tylko, gdy 90% Twoich dochodów w danym roku pochodzi z Holandii / Niderlandów.

Jaki jest termin składania deklaracji?

Pierwszy termin rozliczenia podatku w Holandii mija 1 maja 2023. Jeżeli rozliczysz się w tym terminie, powinieneś otrzymać zwrot podatku w ciągu 3 miesięcy.
Następny termin mija 1 lipca, chyba że zażądasz przedłużenia tego terminu (uitstel aangifte). Możemy to zrobić za Ciebie.
Rozliczyć możesz się do 5 lat wstecz.
Jeśli nie złożysz zeznania podatkowego, możesz zostać ukarany grzywną.
Urząd ma 3 lata na rozpatrzenie rozliczenia.

W jaki sposób otrzymam zwrot podatku z Holandii?

Holenderski urząd podatkowy Belastingdienst wyśle Twój zwrot podatku bezpośrednio na Twoje konto bankowe. Ważne jest, aby zaktualizować numer konta bankowego w Belastingdienst. Dobrze jest zaktualizować swój numer rachunku bankowego w bazie Belastingdienst wraz ze składaniem deklaracji podatkowej. Tym samym masz pewność, że zwrot podatku z Holandii trafi na Twoje aktualne konto. 

W jaki sposób wysyłana jest moja deklaracja podatkowa?

Deklarację wysyłamy elektronicznie bezpośrednio do holenderskiego urzędu skarbowego. Dzięki temu mamy pewność, że jest poprawnie i terminowo złożona.
Jeżeli nie masz możliwości logowania się do systemu elektronicznego Belastingdienst, skontaktuj się z nami. Zamówimy dla Ciebie Twój unikalny login.

Czy muszę złożyć holenderski zeznanie podatkowe?

Zawsze musisz rozliczyć się z holenderskiego podatku, jeżeli otrzymasz korespondencję aangiftebrief z prośbą o wypełnienie deklaracji podatkowej za poprzedni rok.
Rozliczyć powinny się osoby, które spodziewają się zwrotu podatku wyższego niż 16 Euro, lub dopłaty wyższej niż 48 Euro.
Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci określić, czy ciąży na Tobie obowiązek złożenia deklaracji i na jaki zwrot podatku z Holandii możesz liczyć.

Czy mogę odzyskać podatek za lata ubiegłe?

Tak. W Holandii możesz rozliczać się do 5 lat wstecz.

Czy mogę otrzymać zwrot składek Zorgverzekering?

Jeśli opłacasz w Holandii składki na ubezpieczenie zdrowotne (Zorgverzekering) i twoje dochody w roku 2021 nie przekraczają kwoty 31 138 EUR, a twój majątek nie jest wyższy niż 118 479 EUR, to możesz starać się o zwrot składek. Zwrot składek można otrzymać maksymalnie do roku wstecz.
Aby otrzymać zwrot za rok 2021, należy złożyć wniosek do 01.09.2022.

Masz pytania? Napisz

"*" oznacza pola wymagane

Przeciągnij pliki w to miejsce, lub
Maks. rozmiar pliku: 96 MB.