metody logowania skatteetaten

Logowanie do Skatteetaten w 2020 roku.

Do czego służą kody MinID?

Kody MinID to jedna z pięciu metod logowania się do Twojej elektronicznej tożsamości w Norwegii. Dzięki nim, będziesz mógł zalogować się do wielu usług publicznych w tym również rozliczyć swój podatek, zmienić numer konta do zwrotu podatku lub zmienić kartę podatkową.

Jeżeli nie posiadasz tych kodów, zamów je na stronie difi.no. Kody przyjdą do Ciebie pocztą w ciągi 1-5 dni, na adres zarejestrowany w norweskim rejestrze ludności (Folkeregister). Jeżeli nie otrzymasz przesyłki w ciągu 2 tygodni, być może Folkeregister wysłał do Ciebie kody na nieaktualny adres (adres pracodawcy, poprzedni adres zamieszkania).

Jak wyglądają kody MinID

Kody MinID to kartka papieru formatu A4, którą otrzymasz zwykłą pocztą na swój adres korespondencyjny.

Znajdziesz tu 20 kodów wielokrotnego użytku. Po użyciu kodu, nie zamalowuj bądź nie skreślaj go. Pozostaw kody czytelnymi, gdyż mogą Ci się przydać w przyszłości

Nie otrzymałem przesyłki z kodami. Co dalej?

Prawdopodobnie Skatteetaten posiada Twój nieaktualny adres korespondencyjny. Zanim zamówisz kody po raz kolejny, upewnij się, czy nie przyszły na adres korespondencyjny do Twojego pracodawcy, bądź Twój poprzedni adres zamieszkania w Norwegii. Jeżeli nie ma ich tam, powinieneś zaktualizować swój adres korespondencyjny.

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz do nas wiadomość.

"*" oznacza pola wymagane

Przeciągnij pliki w to miejsce, lub
Maks. rozmiar pliku: 96 MB.